Na pewno nie raz zauważyłeś na jednym portalu kilka ofert sprzedaży tej samej nieruchomości, które jednak różniły się ceną oraz treścią ogłoszenia. Takie sytuacje zdarzają się wtedy kiedy właściciel nieruchomości wybiera umowę otwartą. Umowa ta cieszy się większym zainteresowaniem wśród klientów biur nieruchomości niż umowa na wyłączność, ale czy jest rzeczywiście korzystniejsza?

Klienci biur nieruchomości wybierając umowę otwartą liczą, że w ten sposób sprawniej i szybciej sprzedadzą swoją nieruchomość. Nic bardziej mylnego, dzieje się dokładnie odwrotnie!

 

Wybierając umowę na wyłączność, sprzedaż nieruchomości przestaje być Twoim problemem, a staje się przedmiotem zainteresowania wybranego przez Ciebie pośrednika.

 

Twoje obowiązki to jedynie zapewnienie dostępu do potrzebnych dokumentów oraz akceptacja działań pośrednika. Oferta od tej chwili staje się ogólnodostępna dla wszystkich biur nieruchomości, jak i osób prywatnych.

 

Co zyskujesz wybierając umowę na wyłączność ?

 

BEZPIECZEŃSTWO – klucze posiada tylko jedno zaufane biuro, które dba o bezpieczeństwo Twojej nieruchomości podczas wizyt klientów;

PRIORYTETOWOŚĆ – Twoja oferta będzie na pierwszym miejscu w realizowanych przez biuro zleceniach;

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – podpisanie jednej umowy zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu niż podpisanie wielu umów w rożnych biurach nieruchomości.

Pamiętaj, mając kilka umów masz obowiązek poinformowania wszystkich biur o sprzedaży nieruchomości;

SKUTECZNA PROMOCJA – użycie najskuteczniejszych narzędzi promocji, aby Twoja nieruchomość sprzedała się jak najdrożej i jak najszybciej;

ZAANGAŻOWANIE – maksymalne zaangażowanie w proces sprzedaży Twojej nieruchomości;